نجوم.ستارگان.سیارات.کهکشان.حیات فرازمینی.سیاهچاله ها.شهاب سنگ.یوفو.ماه.زمین.مریخ.ماهواره.خورشید.مشتری.تولدو مرگ ستاره.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
 
نویسنده: فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱۳۸٩/۱٠/٢٢

گوگل و ناسا اعلام کردند که به منظور حل مشکلات محاسبات فضایی و هدایت اطلاعات فضایی به سراسر جهان از طریق اینترنت، توافق نامه جدیدی را امضاء کرده اند.

موتور جستجوی بزرگ گوگل و سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کردند که به منظور حل مشکلات محاسبات فضایی و هدایت اطلاعات فضایی به سراسر جهان از طریق اینترنت، توافق نامه جدیدی را امضاء کرده اند. گوگل در اقدامی برای رسمیت بخشیدن به همکاری خود با ناسا که سال گذشته آغاز شد، یک قانون توافق فضایی با ناسا امضا کرد. گوگل و دانشمندان در « ایمز » در اعلامیه‌ای که نویدبخش نخستین گام در همکاری های مشترک دو طرف است، اعلام کردند که مفیدترین اطلاعات ناسا را در اینترنت قرار خواهند داد. نقشه‌های سه بعدی ماه، تصاویر گرفته شده توسط ماهواره هواشناسی و تماشای زنده فعالیت‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی از جمله اطلاعاتی است که احتمالاً به شکل نرم افزارهای ویژه از طریق اینترنت قابل دسترسی خواهد بود.رییس ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد که با توافق ناسا و گوگل به زودی همه خواهند توانست بطور مجازی روی سطح ماه راه بروند و یا از دره‌های عمیق مریخ عبور کنند. ناسا و گوگل اعلام کردند که قصد دارند در زمینه‌هایی از جمله افزودن اطلاعات ناسا به برنامه نقشه‌برداری زنده « گوگل ارس »، مدلسازی تعامل انسان و کامپیوتر و برگزیدن واقعیات علمی از میان جهانی از اطلاعات، با یکدیگر همکاری کنند. گوگل مدتی است که برخی از تصاویر زنده اکتشافات فضایی ناسا را در اینترنت عرضه می‌کند. این دو غول برزگ جهان همچنین اعلام کردند که سرگرم برنامه‌ریزی برای همکاری در زمینه تحقیق، تولید، ایجاد تسهیلات، آموزش و انجام مأموریتها هستند.

ناسا و گوگل هم اکنون هر کدام در زمینه فناوری گروه خود تبدیل به غول هایی جهانی شده اند. بنابر این پیوستن این دو قدرت بزرگ جهان می تواند دستاوردهای بزرگی را برای انسان در آینده رقم بزند. این اولین باری نیست که گوگل در همکاری های فضائی شرکت می کند، بلکه این هدف چندین سال است که مدیران ارشد گوگل را تشویق به ارائه خدمات اینترنتی نظیر ارائه تصاویر و نقشه های دقیق از سطح زمین، ماه و مریخ کرده است.

فرزانه (ربابه)دریاباری
اینجانب ربابه (فرزانه) دریاباری فرزند سید صدر دانش آموخته کارشناسی روانشناسی مشاوره از دانشگاه فرح (الزهرا) می باشم0 به روانشناسی شخصیت محیط زیست تاریخ ادبیات فرهنگ و هنر ایران زمین دلبستگی فراوان دارم.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :