نجوم.ستارگان.سیارات.کهکشان.حیات فرازمینی.سیاهچاله ها.شهاب سنگ.یوفو.ماه.زمین.مریخ.ماهواره.خورشید.مشتری.تولدو مرگ ستاره.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
 
نویسنده: فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱۳۸٩/۱٠/٢٢

بر اساس این برنامه اندیور 4:39 دقیقه صبح هفتم فوریه از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا سفر خود را به سوی ایستگاه فضایی بین المللی آغاز خواهد کرد این آخرین بار برای همیشه خواهد بود که یکی از شاتلهای سازمان ناسا در تاریکی صبحگاه سفر خود را آغاز می کند.


مدیران ارشد ماموریتهای شاتلهای ناسا روز چهارشنبه به منظور بحث بر سر آمادگی پرواز این شاتل با یکدیگر ملاقات کردند زیرا به اعتقاد آنها ماموریت جدید اندیور یکی از پیچیده ترین ماموریتهای فضایی است سرنشینان اندیور طی این ماموریت 13 روزه اتاقک Tranquility و اتاقک رصد کاپولا را به ایستگاه وصل خواهند کرد.


اتاقک Tranquility اتاقکی 7.3 متری و استوانه ای است و وزنی برابر 18 هزار و 143 کیلوگرم دارد. این اتاقک به تدریج به اتاقک کنترل بازوی رباتیک ایستگاه، جایگاه سیستمهای حیاتی و تجهیزات ورزشی تبدیل خواهد شد. کاپولا نیز دامنه دید پانورامایی را از زمین در اختیار ساکنان ایستگاه قرار خواهد داد. فضانوردان اندیور سه راهپیمایی فضایی را به منظور نصب این اتاقکها طی این ماموریت انجام خواهند داد.


بر اساس گزارش بی بی سی، پرواز اندیور صد و سی امین پرواز شاتلهای ناسا خواهد بود، ماموریتهایی که از سال 1981 آغاز شدند. این پرواز در عین حال اولین پرواز از پنج پرواز آخر ماموریتهای شاتلهای ناسا خواهد بود که به زودی و در پاییز سال جاری بازنشسته خواهند شد.

فرزانه (ربابه)دریاباری
اینجانب ربابه (فرزانه) دریاباری فرزند سید صدر دانش آموخته کارشناسی روانشناسی مشاوره از دانشگاه فرح (الزهرا) می باشم0 به روانشناسی شخصیت محیط زیست تاریخ ادبیات فرهنگ و هنر ایران زمین دلبستگی فراوان دارم.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :