نجوم.ستارگان.سیارات.کهکشان.حیات فرازمینی.سیاهچاله ها.شهاب سنگ.یوفو.ماه.زمین.مریخ.ماهواره.خورشید.مشتری.تولدو مرگ ستاره.
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
 
نویسنده: فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱۳۸٩/۱٠/٢٢

هزاران بچه لاک پشت در مرکز فضایی ناسا، دور از خطرات محیطی رشد خواهند کرد تا به مرحله ای برسند که بتوانند به زندگی در اقیانوس برگردند.

این خبر به تازه ترین پروژه ناسا مربوط می شود. خب، باید بگویم این پروژه جدید هیچ ربطی به علوم فضایی و ماهواره ها و فضاپیماها ندارد.

در واقع این آژانس فضایی تصمیم گرفته به هزاران بچه لاک پشت دریایی کمک کند و کاری کند که بتوانند با موفقیت به اقیانوس برسند.

داستان از این قرار است که زیست شناسان حدود ۷۰۰ لانه لاک پشت دریایی را در شمال خلیج مکزیک شناسایی کرده اند و می خواهند این لانه ها را به مرکز فضایی کندی که متعلق به ناسا است و در ساحل فضایی فلوریدا قرار گرفته است منتقل کنند.

برای این که شرایط طبیعی شبیه سازی بشود، تخم لاک پشت ها درون شن قرار می گیرند و با کامیون هایی که دمای درونیشان کنترل می شود، به مرکز کندی منتقل می شوند.

در آن جا هم تا وقتی که بچه لاک پشت ها سر از تخم دربیاورند، همه شرایط تحت کنترل خواهد بود. به محض این که تولد بچه لاک پشت ها نزدیک شود، آن ها به نزدیک ساحل منتقل خواهند شد تا به زندگی طبیعی برگردند. از آن جا که هر لانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تخم دارد، بچه لاک پشت های فراوانی از این راه نجات پیدا خواهند کرد

فرزانه (ربابه)دریاباری
اینجانب ربابه (فرزانه) دریاباری فرزند سید صدر دانش آموخته کارشناسی روانشناسی مشاوره از دانشگاه فرح (الزهرا) می باشم0 به روانشناسی شخصیت محیط زیست تاریخ ادبیات فرهنگ و هنر ایران زمین دلبستگی فراوان دارم.
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :